Aktualności

Przechwytywanie

Właśnie przekazaliśmy darowiznę na rzecz Fundacji “Pomóż Im” z Białegostoku. Darowizna w kwocie 697,49 zł pochodzi ze sprzedaży książki pt. “Pacjent INNY wyzwaniem opieki medycznej” pod redakcją naukową zespołu pod wodzą prof. zw. dr hab. Elżbiety Krajewskiej-Kułak z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Wpis ze strony Fundacji:

Fundacja “Pomóż Im“ na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci

Hospicjum, co może dziwić, to miejsce… pełne życia! Do domów naszych dzieci zanosimy oprócz specjalistycznej opieki – ciepło, troskę i nadzieję. Może się wydawać, że hospicjum to śmierć i smutek, ale uśmiechy naszych podopiecznych potwierdzają, że jest inaczej.

Opiekujemy się małymi pacjentami i ich rodzinami w najtrudniejszym, ale też najważniejszym okresie ich życia. Nikt nie wie jak dużo czasu im zostało, więc ten, który mają doceniamy bardziej niż kiedykolwiek.
Hospicjum domowe to miejsce szczególne. Nie ma tu bowiem osobnego ośrodka, w którym znajdują się nasi podopieczni. Pozostają oni w swoich rodzinnych domach, otoczeni miłością i troską najbliższych. Tu czują się bezpiecznie i pewnie.
Pierwsze w północno–wschodniej Polsce Domowe Hospicjum dla Dzieci, które prowadzimy od 2009 roku. Dzięki tej opiece, nieuleczalnie chore Dzieci nie są skazane na długotrwały pobyt w szpitalu, ale mogą przebywać i żegnać się z bliskimi w swoich domach. Naszym priorytetem jest poprawa ich jakości życia oraz dawanie im nadziei i oparcia w najtrudniejszych chwilach. Od początku naszej działalności pod naszymi skrzydłami znajdowało się już niemal pół tysiąca dzieci. Rocznie opiekujemy się około 50-tką śmiertelnie chorych szkrabów.”

Link do strony: https://pomozim.org.pl