Aktualności

IMG_20200601_073936
W poniedziałek 1 czerwca 2020 roku koń o imieniu San North zakończył 18-letnią służbę we wrocławskiej  Straży Miejskiej. W stajni, przed wyjazdem konia na emeryturę do „Zakątka Weteranów”, Prezydent Wrocławia Jacek Zbigniew Sutryk pożegnał wycofanego ze służby wierzchowca.

Kierownik referatu konnego Straży Miejskiej Zbigniew Golonka zawiózł konia do Gierłatowa. San North został przywitany przez „Zakątkowe” stado i nowych opiekunów. Emerytowane konie Delfin, Rojber, Diamant i Hipol mają nowego kolegę.

W „Zakątku” czekali na konia: Grzegorz Chmielewski – prezes Stowarzyszenia „Zakątek Weteranów”, Sławomir Walkowiak – jeden z założycieli „Zakątka”, babcia Krysia, Joanna i Sylwia – które udostępniają teren dla zwierząt, oraz wolontariusze wspierający „Zakątek”.

„Zakątkowe” zwierzaki planujemy wspomagać i promować książką poświęconą zwierzętom służbowym /okładka na zdjęciu/. Nie otrzymują one bowiem płatnej emerytury państwowej, a utrzymywane są wyłącznie albo przez swoich opiekunów, albo z datków społecznych.

Prosimy o podpisanie petycji, by zwierzęta służbowe mogły godnie żyć, a nie być skazane na łaskę darczyńców.

Link do petycji – https://www.petycjeonline.com/walczymy_o_przyznanie_pastwowych_emerytur_dla_wszystkich_psow_i_koni_subowych

dr Joanna Stojer-Polańska