Aktualności

joanna

Dr Joanna Stojer-Polańska, kryminalistyk, nasza Autorka często proszona jest o komentarz w sprawach dotyczących zaginięć. Jak podkreśla, to bardzo złożone zagadnienie, bolesne dla rodzin i trudne społecznie. W tych zaginięciach, gdzie zachodzi podejrzenie, że mogło dojść do utonięcia, interweniuje specjalistyczna grupa płetwonurków, której szefuje Maciej Rokus. Teksty obojga naszych Autorów można znaleźć w serii pt. Przypadki kryminalne. 

– W programie “Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie” tym razem dyskusja o identyfikacji człowieka. Zdarzają się sytuacje, kiedy zostają odnalezione zwłoki osoby, której tożsamość pozostaje nieznana. Wydaje się, że obecnie istnieją możliwości identyfikacji, ale jeśli zaginięcie pozostaje niezgłoszone, bywa to trudne. Z jednej strony istnieje problem zaginięć, a z drugiej strony są takie zdarzenia, kiedy jest odnalezienie, ale brak ustalonej tożsamości. Jeden i drugi problem wymaga działania, celem rozwiązania zagadki – podkreśla dr Joanna Stojer-Polańska.

Link do programu:

https://vod.tvp.pl/video/ktokolwiek-widzial,20022021,52127585

– Długotrwałe zaginięcia to trudny problem społeczny. Tym razem policjanci z krakowskiego archiwum X wracają do sprawy zaginionej Joanny. Jej rodzina nadal czeka na wiadomość, co się stało. Warto wracać do spraw, nawet jeśli wydają się trudne do rozwiązania po latach – stwierdza dr J. Stojer-Polańska.

Fragment programu – na zdjęciu.

Link do programu:

https://www.youtube.com/watch?v=-vtMvanMmHw&t=5s

Płetwonurkowie wkraczają do akcji, gdy potrzebna jest ich specjalistyczna pomoc, wyszkolenie i umiejętności. M. Rokus ma duże doświadczenie i pomógł już rozwiązać wiele niemal beznadziejnych spraw zaginięć.

Link do programu:

https://www.youtube.com/watch?v=BfQ8LNnx124

Seria “Przypadków kryminalnych” z tekstami dr J. Stojer-Polańskiej oraz M. Rokusa –  jest dostępna w naszej e-księgarni, wybrane pozycje: