Aktualności

jsp

Nasza wspaniała Autorka popularyzuje nie tylko naukę, za co spotkało ją wyróżnienie w postaci zgłoszenia do tytułu Popularyzator Nauki w Polsce, ale i miłość do zwierząt. Jest też jednym z sygnatariuszy petycji w sprawie przyznania państwowej emerytury wszystkim zwierzętom służbowym, bo mało kto wie, że po zakończeniu służby, psy i konie służbowe przechodzą procedurę “wybrakowania” i zostają skreślone ze stanu posiadania danych służb mundurowych, a tym samym – nie otrzymują na stare lata ani grosza od państwa, na rzecz którego pracowały z poświęceniem wiele lat.

Petycję wciąż można podpisywać: https://www.petycjeonline.com/walczymy_o_przyznanie_pastwowych_emerytur_dla_wszystkich_psow_i_koni_subowych

Oto, co napisano o pani Joannie na stronie poświęconej nauce w Polsce:

“Zwierzęta zajmują ważne miejsce w poszukiwaniu śladów przestępstw. To ich pracy poświęcona jest znacząca część działań popularyzatorskich Joanny Stojer-Polańskiej – naukowczyni, konsultantki, autorki książek, warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wystaw z zakresu kryminalistyki.

Joanna Stojer-Polańska jest jednym z finalistów tegorocznej edycji konkursu Popularyzator Nauki, w kategorii Naukowiec.

Jej specjalizacja to kryminalistyka, co oznacza, że interesuje ją m.in. szukanie śladów po przestępstwach. Dodatkowo jej pasja to zwierzęta na służbie, promuje więc także działania zwierząt w zakresie pracy z kryminalistycznymi śladami. Kandydatka pracuje jako wykładowca akademicki w dziedzinach kryminalistyki, kryminologii oraz zwalczania przestępczości. Oprócz zajęć ze studentami i opieki nad kołem naukowym, pracuje w interdyscyplinarnych zespołach i stara się promować współpracę naukowców z praktykami z organów ścigania oraz wymiaru sprawiedliwości.”

Czytaj więcej: https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C85605%2Cjoanna-stojer-polanska-opowiesci-o-kryminalistyce-i-zwierzetach-na-sluzbie

Książki naszej Autorki o zwierzętach i kryminalistyce dostępne są w naszej e-księgarni, wysyłamy je prosto z drukarni przesyłką kurierską. Zachęcamy do lektury!