Przygotowujemy wydanie kolejnego tomu książki z cyklu “Przypadki kryminalne”, tym razem – przestępstwa przeciwko tym najbardziej bezbronnym.
“– Bezbronność nie ma wieku, płci, rasy, zawodu ani nie musi dotyczyć jedynie człowieka. W pewnych okolicznościach każdy z nas może zostać pokrzywdzony przestępstwem, również dzieci, które są bezbronne z natury, a także zwierzęta czy środowisko naturalne – jak mówi dr Joanna Stojer-Polańska, kryminalistyk z Uniwersytetu SWPS w Katowicach.
Wiele przestępstw wobec dzieci lub zwierząt pozostaje niewykrytych, czasami ofiara nie jest w stanie zawiadomić o swojej krzywdzie odpowiednich służb. Takie zdarzenia nie trafiają do statystyki kryminalnej, lecz pozostają w tzw. ciemnej liczbie przestępstw. To zagadnienie niezwykle trudne do zbadania, ale analiza konkretnych przypadków pokazuje, że zagadki kryminalne da się rozwiązać nawet po latach. Podczas konferencji przyjrzymy się takim zdarzeniom kryminalnym trudnym do ujawnienia, jak: zaginięcia (w szczególności dzieci), akty przemocy psychicznej, fizycznej i seksualnej wobec ofiar, które nie są w stanie się obronić przed sprawcą, czy przestępstwa seksualne, gdzie ofiary wstydzą się albo boją zawiadomić służby” – czytamy na stronie Uniwersytetu SWPS.
Dotychczas wydane książki tej serii dostępne są w naszej e-księgarni /zakładka/