Aktualności

169122136_4185203314823049_245071656414566854_n

Książka jest efektem współpracy –  lekarza weterynarii i kryminalistyka, obie autorki pasjonują się pracą psów na służbie. Planujemy, że za ok. dwa tygodnie ukaże się drukiem i będzie dostępna w naszej e-księgarni oraz w innych stacjonarnych i wysyłkowych księgarniach, współpracujemy bowiem z wieloma dystrybutorami w całym kraju. 

– Czas na to, by książka wreszcie ukazała się drukiem.  Wprowadziłyśmy dużo poprawek w stosunku do wersji pierwotnej, dołożyłyśmy zdjęć, nadal otrzymujemy komentarze od osób, które poprosiłyśmy o wsparcie merytoryczne. Bardzo dziękujemy przewodnikom psów służbowych za podzielenie się historiami, kiedy psy doznały urazu i potrzebowały pomocy. Co chwilę słyszymy o kolejnym przypadku medycznym, który warto rozważyć w kontekście pierwszej pomocy. Czas jednak zakończyć prace redakcyjne, pomimo iż wiemy, że wątków dodatkowych jest wiele – nowe leki, specjalistyczne  bandaże, frapujące przypadki urazów i chorób. Podkreślamy, że konsultacja weterynaryjna jest częstokroć niezbędna, ale z doświadczenia wiemy, że często nagły wypadek pojawia się w nocy albo w miejscu bez dostępu do weterynarza na miejscu czy w pobliżu. Wtedy trzeba sobie poradzić dysponując tym, co przygotowaliśmy wcześniej i z wiedzą, którą mamy jako opiekunowie i przewodnicy psów – podkreśla dr Joanna Stojer-Polańska, współautorka.

A my jako Wydawnictwo ze swojej strony dziękujemy tym wszystkim, którzy interesują się książką i dopytują, kiedy będzie można ją kupić. Jeszcze trochę cierpliwości, prosimy!