Aktualności

PLAKAT_CIEMNA-LICZBA-

Już niebawem będzie można wziąć udział online w konferencji naukowej SWPS, która skupi się na bohaterze serialu pt. “Dexter”.  Organizatorem psychokryminalistycznego spotkania naukowców jest dr Joanna Stojer-Polańska, kryminalistyk. 

– Serdecznie zapraszam do udziału w konferencji. Liczymy na dyskusję dotyczącą natury człowieka, w kontekście jego kryminalnej przeszłości, resocjalizacji, powrotu do spraw po latach od popełnienia czynu. Tym razem uczestnictwo możliwe tylko online. Prelegenci z obszaru nauk sądowych przytoczą zapewne wiele casy study, które będą przyczynkiem do dyskusji. Będą też odwołania do popularnego serialu o Dexterze, który stosując swoisty kodeks honorowy, zabijał zabójców – powiedziała dr Joanna Stojer-Polańska, organizatorka konferencji oraz redaktor naukowy książki o kryminalistycznych i społecznych kontekstach Dextera.

Publikacja jest już na końcowym etapie i niebawem będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych.

Oto link do strony, Uczelnia zmieniała swoje logo ostatnio, to ważne:

https://swps.pl/my-uniwersytet/aktualnosci/konferencje-i-seminaria/23612-ciemna-liczba-przestepstw-oblicza-dextera-czyli-dyskusja-nad-sprawstwem-wina-i-kara