Aktualności

zastepczy-blog

Publikujemy fragment recenzji Anny Ruszczyk książki autorstwa Filipa Bolechały na temat zabójstw z niepoczytalnością w tle:

„Czytając książkę dowiecie się w jaki sposób pojęcie niepoczytalności ewoluowało na przełomie lat, jak niegdyś postrzegano „szaleństwa” i choroby psychiczne, a także w jaki sposób karano ludzi obłąkanych. Filip Bolechała zaprowadzi was w głąb ludzkiej psychiki. Przekonacie się z jakimi wyzwaniami, problemami muszą zmierzyć się specjaliści wykonujący opinie sądowo-psychiatryczne w sprawach karnych. W jaki sposób ocena poczytalności sprawcy przekłada się na ewentualne złagodzenie kary. Autor zwróci waszą uwagę na ciekawe zjawisko jakim jest znaczenie wpływu intoksykacji na ocenę zdolności rozpoznania przez sprawcę znaczenia czynu. Dowiecie się na czym polega reguła M’Nagthena oraz jakie istnieją zależności pomiędzy chorobami psychicznymi a przestępczością i co w tej kwestii mówią wyniki badań światowych.”

Czytaj całą recenzję: http://gazetasledcza.pl/2019/02/psychika-mordercy-zabojstwo-a-niepoczytalnosc-filip-bolechala-recenzja/#.XGPW6zP0lPZ