Aktualności

pies pomoc

Bardzo pozytywna recenzja naszej publikacji ukazała się na stronie Nauka w Polsce. Autorką tekstu jest red. Anna Ślązak. 

Oto je fragment: “Napisana przez lekarkę weterynarii oraz wykładowczynię akademicką książka “Pierwsza pomoc dla psów. Poradnik dla opiekunów i przewodników psów pracujących, służbowych i aktywnych” to pigułka wiedzy o zagrożeniach zdrowia i życia psów pracujących w służbie człowieka – i instrukcje pierwszej dla nich pomocy.

Mało o nich wiemy, a to prawdziwi superbohaterowie. Na co dzień pracują w GOPR, policji, wojsku, ratownictwie wodnym, straży ochrony kolei czy służbie więziennej. Szukają przestępców, narkotyków i przemycanych towarów, materiałów wybuchowych; wspomagają funkcjonariuszy i pomagają w poszukiwaniach ludzi zaginionych. Chodzi o psy, które – dzięki psim supermocom – bardzo skutecznie wspierają ludzi w pilnowaniu porządku i pomaganiu potrzebującym.

Jak to bywa na służbie i przy każdej ciężkiej pracy, także pracujące psy znajdują się w ryzykownych sytuacjach i bywają narażone na działanie niebezpiecznych czynników. Zdarzają się im urazy, choroby, kontuzje, potrącenia przez samochód czy zderzenia z drzewem, urazy podczas zabaw i ćwiczeń, wypadki związane z wodą. Podczas szkolenia kilku zwierząt może dojść do pogryzienia. W terenie dochodzi do przegrzania, poparzenia czy odmrożeń. Zatrucie narkotykami? Rana postrzałowa? To również doświadczenie psów na służbie.

Zanim właściciel dostarczy psa do weterynarza, mogą minąć godziny – podczas gdy w pierwszej pomocy o szansie na skuteczną pomoc mogą zaważyć sekundy. Jak więc zadbać o psa – i przy okazji mu nie zaszkodzić? W praktyczny sposób ujmują ten temat autorki książki “Pierwsza pomoc dla psów. Poradnik dla opiekunów i przewodników psów pracujących, służbowych i aktywnych”.

Właściwie cała książka to wielki poradnik, zawierający informacje o najczęściej występujących wypadkach, jakie mogą zdarzyć się psom – i instrukcje dotyczące pierwszej pomocy.”.

Czytaj więcej: https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C88412%2Cjak-zadbac-o-psa-ktory-dba-o-czlowieka-znakomity-poradnik-napisany-przez

Książka dostępna jest w naszej e-księgarni oraz innych księgarniach stacjonarnych.

Polecamy też inne pozycje z edukacyjnej serii kryminalistycznej, w której bohaterami są zwierzęta: