Aktualności

asia

fot. SWPS

Oto, co można przeczytać na stronie Radia: “Gościem audycji była dr Joanna Stojer-Polańska z Uniwersytetu SWPS w Katowicach, kryminalistyk. Zajmuje się analizą przypadków zgonów. Autorka książek m.in „Ślady kryminalistyczne”, „Kryminalistyka w mediach: wpływ seriali kryminalnych na postępowanie karne” czy „Psy na tropie i w akcji”. W tym roku została wybrana Popularyzatorem Nauki 2020 w kategorii Naukowiec. Porozmawiamy o badaniach kryminalistycznych oraz poznamy świat psów na służbie.”

Więcej: https://www.rdc.pl/tag/dr-joanna-stojer-polanska/

A tak udział w audycji i przedstawioną problematykę komentuje sama bohaterka:

– Rozmowa dotyczyła pracy kryminalistyka, także w kontekście popularyzacji tej dziedziny nauki. Przestępczość jest zjawiskiem społecznym, często dyskutowanym w mediach. Niektóre sprawy kryminalne na długo pozostają w naszej pamięci, a komentarz kryminalistyczny i kryminologiczny może pomóc spojrzeć z innej perspektywy na te zdarzenia. Oczywiście w rozmowie pojawił się także temat psów na służbie i pomocy czworonogów w szukaniu śladów kryminalistycznych. Była okazja wspomnieć także o działalności archiwów X, które wracają do spraw sprzed lat – podkreśla dr Joanna Stojer-Polańska.

Zarazem przypominamy o naszej petycji w sprawie przyznania emerytur psom i koniom służbowym – https://www.petycjeonline.com/walczymy_o_przyznanie_pastwowych_emerytur_dla_wszystkich_psow_i_koni_subowych